гражданска отговорност лого
052 603369 на цената на един градски разговор
Безплатна доставка на полицата Заплащане на куриера само при получаване

Защо Гражданската отговорност е губеща за всички дружества ?

С присъединяването ни към ЕС в покритието по тази застраховка се включи отговорността за настъпили произшествия на цялата територия на съюза, а както знаем сумите на обезщетения по Гражданска отговорност там са много по-високи. Освен това, бяха увеличени и лимитите на отговорност, приложими в България, като те се изравниха с европейските. По отношение на отговорността действат общите регулации на ЕС и сме задължени да ги спазваме, но от друга страна, регулирането на премиите в застраховането е забранено.
Поради задължителния характер на Гражданската отговорност на автомобилистите решаващият критерий при избор на застраховател е нейната цена и затова конкуренцията наложи ценови нива, които не отговарят на поетия риск. Като цяло Гражданската отговорност е губеща на пазара, но не всички застрахователни компании са на загуба.


Може би ще ви е полезно и:

  • Обезщетенията по Гражданска отговорност
  • Спад от 50 % при Гражданска отговорност
  • Спират колите от движение без полица Гражданска отговорност
  • Само трима глобени по Гражданска отговорност в област Димитровград
  • Писмата от Гаранционния фонд стресираха хората и фирмите
  • Над 90 водача хванати за седмица да управляват МПС без Гражданска отговорност
  • Продължават злоупотребите по застраховка „Гражданска отговорност”
  • Ще свърши ли кризата за застраховките „Гражданска отговорност”
  • Ниски ли са обезщетенията по Гражданска отговорност ?
  • Гражданска отговорност за мотоциклети
  • гражданска отговорност от ЗАД Викториягражданска отговорност от Армеецгражданска отговорност от Булстрадгражданска отговорност от ДЗИгражданска отговорност от Евроинсгражданска отговорност от Дженералигражданска отговорност от Булинс
    гражданска отговорност от ЗАД ХДИгражданска отговорност от Интерамерикангражданска отговорност от ЛевИнсгражданска отговорност от ОЗКгражданска отговорност от Уникагражданска отговорност от Български имоти