гражданска отговорност лого
052 603369 на цената на един градски разговор
Безплатна доставка на полицата Заплащане на куриера само при получаване

КАТ ще проверява за валидна полица „Гражданска отговорност“

КАТ ще прави засилени проверки дали шофьорите имат сключена полица „Гражданска отговорност“. От МВР съобщиха, че продължават проверките на пътните превозни средства, като специално внимание ще бъде насочено отново към засиления контрол за наличие на сключена задължителна полица „Гражданска отговорност“.
Засилени проверки за Гражданска отговорност ще се правят не само по основните пътища, но и в малките населени места. Успоредно с това продължава и акцията срещу превишаването на скоростта.От МВР припомнят, че всяко превозно средство, което не е спряно от движение, следва да притежава валидна полица „Гражданска отговорност“.
Продължава практиката за налагане на принудителни административни мерки за временно отнемане на свидетелството за управление на водач и временно спиране от движение на пътното превозно средство при липса на актуална полица Гражданска отговорност. Според Кодекса за застраховането за липса на полица Гражданска отговорност се санкционира не само собственикът, но и водачът на автомобил без „Гражданска отговорност“.Глобата за физически лица е от 400 лв. до 600 лв., а за юридически – от 2000 до 5000 лв.
Шофьорите са длъжни да носят документ за сключена полица Гражданска отговорност за моторното превозно средство, което управляват, и за тегленото от него ремарке.
За липсата на стикер се налага глоба от 50 лв. Ако не носи със себе си полицата за „Гражданска отговорност“ шофьорът е заплашен да плати още 10 лв. при проверката на пътя.


Може би ще ви е полезно и:

  • Най- рано есента ще влязат в сила промените в Кодекса за застраховане по Гражданска отговорност
  • Какви ще са новите правила по застраховка Гражданска отговорност
  • Със времето напредва и в България онлайн застраховането
  • Гърция е с най-нисък обхват по Гражданска отговорност
  • Над 600 автомобила проверени за Гражданска отговорност в област Монтана
  • Какъвто автомобилът – такава и „Гражданската отговорност”
  • Една от политическите партии ще се бори за разсрочено плащане на Гражданската отговорност
  • Водачи без ПТП с 10% по – ниска Гражданска отговорност
  • Акцията по Гражданска отговорност не подмина и Кюстендил
  • Гражданската отговорност и бонус-малус системата
  • гражданска отговорност от ЗАД Викториягражданска отговорност от Армеецгражданска отговорност от Булстрадгражданска отговорност от ДЗИгражданска отговорност от Евроинсгражданска отговорност от Дженералигражданска отговорност от Булинс
    гражданска отговорност от ЗАД ХДИгражданска отговорност от Интерамерикангражданска отговорност от ЛевИнсгражданска отговорност от ОЗКгражданска отговорност от Уникагражданска отговорност от Български имоти